Pracownie

W tym miejscu prezentujemy nasze pracownie, z których korzystają nasi uczestnicy.

Pracownia techniczna

Uczestnicy w tej pracowni nabywają wiele umiejętności przydatnych w życiu codziennym, jak również podstawy związane z wykonywaniem pracy zawodowej. Zajmujemy się głównie wykonywaniem wyrobów z drewna i półfabrykatów, które są później ozdabiane różnymi technikami.
Czytaj dalej →

Pracownia plastyczna

Poznajemy tu różne techniki, materiały i narzędzia artystyczne. Uczestnicy uczą się rozpoznawać barwy, kształty, wielkość i proporcje. Najcenniejsze jest to, że tu podopieczni wykonują swoje własne dzieła artystyczne, wybierając indywidualnie temat pracy i technikę plastyczną dostosowaną do ich własnej wyobraźni i wrażliwości.
Czytaj dalej →

Pracownia robótek ręcznych

Pracownia robótek ręcznych jest miejscem, w którym powstaje wiele ciekawych prac, wyborów artystycznych i użytkowych. Zajęcia polegają na nauce łączenia różnych materiałów, doboru kolorów i projektowaniu wzorów. Dzięki różnorodności proponowanych technik każdy uczestnik może odnaleźć coś dla siebie.
Czytaj dalej →

Pracownia gospodarstwa domowego

Uczestnicy w ramach zajęć w pracowni uczą się planowania i dokonywania zakupów,  rozpoznawania odpowiedniego asortymentu produktów oraz ich jakości, przygotowywania posiłków, nakrywania i podawania posiłków zgodnie z zasadami savoir-vivru, znajomości procesów technologicznych niezbędnych do przygotowania potraw.
Czytaj dalej →

Pracownia przygotowania zawodowego

Działania pracowni mają na celu przygotowanie uczestników do dojrzałego i świadomego funkcjonowania w sferze zawodowej na otwartym rynku pracy. Celem terapii jest samodzielne oraz aktywne funkcjonowanie w środowisku rodzinnym i społecznym.
Czytaj dalej →

Zajęcia rehabilitacyjne

W tej pracowni staramy się utrzymywać w jak najlepszej kondycji swoje zdrowie  i sprawność fizyczną w myśli zasady w zdrowym ciele – zdrowy duch. Wykorzystujemy do tego sprzęt znajdujący się w pracowni, korzystamy również z innych obiektów sportowych np. kortów tenisowych, boiska, kręgielni. Regularnie wychodzimy na pływalnię.
Czytaj dalej →

Terapia psychologiczna

Terapia psychologiczna
Czytaj dalej →

Powrót do strony głównej