2020-11-27 10:02:45

Propozycje zajęć domowych

W związku z zawieszeniem zajęć WTZ proponujemy dla naszych uczestników wykonanie zadań w domu. Życzymy powodzenia i czekamy na efekty prac:

 1. Przygotowanie dekoracji świątecznych w formie łańcucha z bibuły na choinkę. Instruktaż: Należy przygotować kolorową bibułę na choinkę. Z rolki bibuły odcinamy paski o szerokości 1,5-2 cm. Następnie paseczki kolejno kleimy. Kolory i długość dowolna.
 2. Przygotowanie pocztówki świątecznej. Instruktaż: kartkę z bloku technicznego (białego lub kolorowego) przecinamy na pół. Otrzymany prostokąt składamy na połowę, co będzie naszą podstawą do zrobienia kartki. Następnie z zielonej kartki/ kawałka materiału/ filcu wycinamy trójkąt, który przyklejamy na środku naszej kartki. Z kolorowej wstążki, papieru lub innego materiału wycinamy 3 paski, które będą łańcuchem choinkowym. Za pomocą kleju wycięte paski przyklejamy na choinkę. Z kawałka papieru złotego lub żółtego wycinamy gwiazdę, którą następnie przyklejamy na szczycie choinki. Na choince przyklejamy ozdoby tj cekiny, koraliki lub guziki, które będą odzwierciedleniem bombek choinkowych. Na kartce piszemy własnoręcznie lub przyklejamy napis, np. ,,Wesołych Świąt”. Wewnątrz kartki zamieszczamy życzenia – napisane własnoręcznie lub wydrukowane.
 3. Oglądanie na youtube filmu na temat zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej na stronie: http://youtu.be/i1gS-QCEafU.
 4. Wykonanie w domu piramidy żywieniowej w formie rysunku – dowolna technika.
 5. Wykonaniu rysunku lub wycięcie z gazet narzędzi technicznych. Następnie ich krótki opis słowny lub pisemny, do czego służą i jakie prace możemy dzięki nim wykonać, np. młotek, wiertarko-wkrętarka, wyrzynarka, szlifierka do drewna.
 6. Jak wykonać karmnik dla ptaków – film do obejrzenia na youtube: https://youtu.be/P1ZLZY44hE.
 7. Rozmowa z terapeutą na temat cyberprzemocy, wymienienie zagrożeń, które występują w sieci.
 8. Przepisywanie gotowych tekstów w programie Microsoft Word.
 9. Wykonanie rysunku o tematyce Bożonarodzeniowej w programie Microsoft Paint.
 10. Wykonanie prezentacji w programie Power Point zatytułowanej ,,Moje wymarzone Święta”.
 11. Wyszukiwanie w Internecie informacji dotyczących tradycji Bożonarodzeniowych.
 12. A na koniec coś w ramach relaksu dla całej rodziny – piosenka na youtube :Leo Rojas – El Condor Pasa, film ,,Cyrk Motyli” Nick Vujicic.
Powrót do strony głównej